TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Konsultatsioon

Konsultatsiooniteenused

   Tootmise efektiivsuse analüüsimine
   Tootmise efektiivsuse tõstmine
   Kvaliteedijuhtimissüsteemid ISO 9001
   Juhtimissüsteemi arendamisega seonduv hooldusteenus
   CE-märgi kasutamisõiguse saavutamine

Erinevad käsitlusviisid

EASi toetused

Tellin tasuta lühikoolituseFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

TTO-juhtimissüsteemi (Töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemi) arendamine


TTO juhtimissüsteemi arendamise taust

Viimasel ajal on organisatsioonid hakanud tähelepanu pöörama ka töötajate heaolu tagava juhtimissüsteemi loomisele. Rahvusvahelisel tasandil võetakse sellise juhtimissüsteemi loomisel reeglina aluseks Briti päritoluga OHSAS 18001 nõuded. ILO poolt väljapakutud standard ei ole paraku otseselt sobilik ettevõtete tasandil rakendamiseks. ISO tasandil ei ole asjakohase standardi koostamises veel kokku lepitud.

Rahvusvahelistele nõuetele vastava töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemi väljaarendamine ei ole iseenesest keerukas. Kui ettevõte täidab kõiki Eesti Vabariigis kehtivaid töötervishoiu ja -ohutustega seonduvaid nõudeid, siis on 70% spetsifikaadi nõuetest täidetud. Kvaliteedijuhtimissüsteemiga võrreldes lisandub siin siiski mitmeid tavapärase organisatsiooni jaoks uusi valdkondi. Professionaalsete konsultantide kaasamine aitab kokku hoida organisatsiooni töötajate aega ja saavutada kergema vaevaga töökindlad tulemused.
 

TTO-juhtimissüsteemi arendamisprojekti eesmärgid

Konsultatsiooniprojekti tavapäraseks eesmärgiks on tagada töötajate töötervishoiu ja tööohutuse nõuete järgimine. Sõltuvalt kliendi soovist on eesmärgiks ka töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemi viimine tasemele, mis on vastavuses OHSAS 18001 või vastava Eesti standardi nõuetega ja valmis sertifitseerimiseks rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimisorgani poolt.
 

Konsultatsiooniprojekti sisu

Konsultatsiooniprojekt on reeglina jaotatud neljaks etapiks:

  1. organisatsiooni hetkeolukorra ja vajaduste analüüsimine
  2. lahenduste väljatöötamine ning töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemi väljaarendamine
  3. uuendatud juhtimissüsteemi juurutamine
  4. auditite programmi käivitamine

Projekti käigus ei välistata erinevate etappide tegevuste segunemist. Keskendutakse soovitud tulemuse saavutamisele.

Oma kogemuste põhjal soovitame juhtimissüsteemi väljaarendamist, kasutades väljaõppe, nõustamise ja auditite kombinatsioone. Selleks pakume välja lahenduse töötada partnerluses ega kavatse lihtsalt pakkuda valmis dokumentatsioonikomplekti. Usume kindlalt, et mistahes juhtimise edukas rakendamine õnnestub vaid siis, kui organisatsioon pühendab end projektile ning rakendamine hõlmab organisatsioonisiseselt kõiki juhtimistasandeid.

Projekti lõppresultaadiks on välja arendatud OHSAS 18001 nõuetele vastav töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteem, mis on sertifitseerimiseks valmis.
 

Konsultatsiooniprojekti ajagraafik

Projekti kestvus sõltub organisatsiooni suurusest ja olemasoleva juhtimissüsteemi korrastatuse astmest. Tavaliselt on projekti kestuseks kuus kuni üheksa kuud.
 

Kasulikku lugemist

Töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemide arendamisest ja sellega seonduvatest tulemustest on juttu erinevates artiklites ja raamatutes. Loe lähemalt.

Oleme meelsasti valmis vastama teie küsimustele täpsemalt!