TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Kasulik info

Erinevad toetused

Intervjuud

Nõuanded

Korduma kippuvad küsimused

Kasulikud tööriistad

Kasulikku lugemist

Standarditest

   Kvaliteedijuhtimise ja kliendi rahulolu tagamise standardite seeria
   ISO 9001 tellimine
   ISO 10002 tellimine
   ISO 13053-1 standardi tellimine
   ISO 13053-2 standardi tellimine
   ISO 13485 tellimine
   ISO 14001 standardi tellimine
   ISO 14004 standardi tellimine
   ISO/TS 16949 standardi tellimine
   ISO 22301 standardi tellimine
   ISO 55000 standardi tellimine
   ISO 55001 standardi tellimine
   ISO 55002 standardi tellimine
   Standardite tellimine

ISO 9001 käsiraamat

Artiklid

Enne 2002. a ilmunud artiklidFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Standardite kasutamisest


Standardite mõte on koondada kokku praktikas vajalikuks ja tulemuslikuks osutunud võtted. Info üldistatakse ja viiakse kujule, mis tagaks selle kasutatavuse erinevates situatsioonides. Sellest tulenevalt võib nii mõnegi standardi üldistusaste muutuda sedavõrd suureks, et nende tulemuslikuma kasutamiseks on vaja eelnevate kogemustega inimesi. Kes on standarditega kokku puutunud, on ilmselt märganud, et esimesel tutvumisel ei pruugi kõigest täpselt aru saada. Sellisel juhul tasuks pöörduda professionaalide poole. TJO Konsultatsioonid on selles osas oma klientidele toeks olnud juba 15 aastat. Kui soovite abi, siis võite kaaluda asjakohase:


Juhtimissüsteemide standardid

Üheks ülemaailmselt hästi ulatuslikult kasutatavaks standardite grupiks on juhtimissüsteeme puudutavad standardid. Kõige tuntum neist on ilmselt kvaliteedijuhtimissüsteemi nõuete standard ISO 9001. See on aluseks nii era kui avaliku sektori, nii suure kui ka väikese organisatsiooni kvaliteedijuhtimissüsteemi arendamisel mistahes tegevusvaldkonnas. Tõsi, tegevusvaldkondade lõikes on koostatud ka spetsiifilisi juhtimissüsteemidega seonduvaid standardeid (nt toiduohutuse juhtimissüsteem jms). 

Juhtimissüsteemide standardite alane kompetentsikeskus

OÜle TJO Konsultatsioonid kui juhtimissüsteemide tunnustatud eksperdile on Eesti Standardikeskus usaldatud ka paljude rahvusvaheliste standardite (sh ISO 9001, ISO 14001 jpt) eesti keelde tõlkimise või Eesti algupäraste standardite (nt EVS 18001, EVS 903) väljatöötamisega seonduvate projektide läbiviimise. Et klientidel oleks mugavam, oleme Eesti Standardikeskusega sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt saavad kliendid soovi korral vajatava standardi mugavalt kätte otse meie kaastöötaja käest. Järgnev link viib teid standardite tellimise lehele . Seal on esitatud valik levinumatest juhtimissüsteeme puudutavatest standarditest, mida saate tellida. Kui loetelus ei ole teile huvipakkuvat standardit ja te soovite seda siiski soetada, siis andke palun meile sellest teada (samal tellimislehel). Loomulikult on alati teretulnud teie tagasiside ja küsimused (tagasisidelehel ).

Käsiraamat ISO 9001 nõuete paremaks mõistmiseks

Et standarditest paremini aru saada, on maailmas välja antud palju erinevaid raamatuid. Neist üheks populaarsemaks on ISO enda poolt kirjastatud käsiraamat: "ISO 9001: 2000 väikeettevõtetele. Mida teha ". 2003. a tõlkis TJO Konsultatsioonid Eesti Standardikeskuse tellimusel eesti keelde. 2011. aastal tõlkis TJO Konsultatsioonid eesti keelde ka raamatu 2010. a välja antud uue versiooni. Uus versioon lähtub ISO 9001:2008 versioonist. Tinglikult võiks käsiraamatu pealkiri seega olla "ISO 9001: 2008 väikeettevõtetele. Mida teha", kuid tegelikult kasutatakse pealkirja: "ISO 9001 väikeettevõtetele. Mida teha". Kui soovite ka endale seda käsiraamatut, siis lugege täpsemalt !

TJO Konsultatsioonid - kogenud juhtimissüsteemide arendaja

TJO Konsultatsioonid meeskond omab pikaajalisi kogemusi erinevatele standarditele vastavate juhtimissüsteemide arendamisega. Meie kaasabil on tänaseks välja arendatud ning sertifitseeritud üle 300 rahvusvahelistele standarditele vastava juhtimissüsteemi.

Oleme lahkesti valmis aitama teil mõista standardi nõuete sisu ja olema toeks juhtimissüsteemide arendamisel. Kui teil on küsimusi ja/või soovite kaasata professionaalseid konsultante, siis palun andke meile oma soovidest teada.