TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Konsultatsioon

Konsultatsiooniteenused

Erinevad käsitlusviisid

EASi toetused

Tellin tasuta lühikoolituseFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

ISO 50001 juhtimissüsteemi arendamine, koolitused, auditid

 

ISO 50001 nõuetele vastava energiajuhtimissüsteemi väljaarendamine on jõukohane igale organisatsioonile. Kui vajate abi, siis kutsuge professionaalid appi. Järgnevalt on esitatud põgus ülevaade: 

 1. ISO 50001 standardist
 2. ISO 50001 koolitustest (tasuta ja tasulistest)
 3. ISO 50001 konsultatsioonist
 4. Energiajuhtimissüsteemi siseauditite läbiviimisest
 5. Lisainfost ISO 50001 kohta (ISO 50001ga seonduvatest kirjutistest jm)

      

ISO 50001 standardist

Kvaliteedijuhtimissüsteemi kõrval pööratakse tänapäeval üha suuremat tähelepanu ümbritseva keskkonna säästmisele. Rahvusvahelisel tasandil on lisaks keskkonnajuhtimissüsteemidele välja töötatud ka energiajuhtitmissüsteemi standardi, mille nõuete täitmise kohta väljastatakse sertifikaate energiajuhtimissüsteemi olemasolu kohta. Ülemaailmselt tuntakse ISO 50001 (endine EN 16001) nõudeid.

ISO 50001 nõuetele vastava energiajuhtimissüsteemi väljaarendamine ei ole iseenesest keerukas. Kvaliteedijuhtimissüsteemiga ja keskkonnajuhtimissteemiga võrreldes lisandub siin siiski mitmeid tavapärase organisatsiooni jaoks uusi valdkondi. Professionaalsete konsultantide kaasamine aitab kokku hoida organisatsiooni töötajate aega ja saavutada kergema vaevaga töökindlad tulemused.

 

ISO 50001 koolitused

TJO Konsultatsioonid käest on võimalik tellida erinevaid ISO 50001 standardi nõuetega seonduvaid koolitusi:

 1. Viime regulaarselt läbi rahvusvaheliste standardite nõuete avalikke koolitusi: "ISO 50001le vastav energiajuhtimissüsteem"

 2. Samuti on võimalik tellida tasuta lühikoolitus - pakume võimalust tellida tasuta koolitusi erinevatel teemadel, sh ISO 50001 nõuded

 3. Loomulikult oleme valmis läbi viima organisatsioonisiseseid koolitusi

 

ISO 50001 konsultatsioon

Konsultatsiooniprojekti tavapäraseks eesmärgiks on tagada see, et organisatsioon teab oma mõju energiatarbimisele ja säästmisele ning suudab seda kontrolli all hoida. Sõltuvalt kliendi soovist, on eesmärgiks ka energiajuhtimissüsteemi viimine tasemele, mis on vastavuses ISO 50001 standardis toodud nõuetega ja valmis sertifitseerimiseks rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimisorgani poolt.

Konsultatsiooniprojekti sisu

Konsultatsiooniprojekt on reeglina jaotatud neljaks etapiks:

 1. organisatsiooni hetkeolukorra ja vajaduste analüüsimine

 2. lahenduste väljatöötamine ja energiajuhtimissüsteemi väljaarendamine

 3. uuendatud juhtimissüsteemi juurutamine

 4. auditite programmi käivitamine

Projekti käigus ei välistata erinevate etappide tegevuste segunemist. Keskendutakse soovitud tulemuse saavutamisele.

Oma kogemuste põhjal soovitame energiajuhtimissüsteemi väljaarendamist, kasutades väljaõppe, nõustamise ja auditite kombinatsioone. Selleks pakume välja lahenduse töötada partnerluses ega kavatse lihtsalt pakkuda valmis dokumentatsioonikomplekti. Usume kindlalt, et mistahes juhtimise edukas rakendamine õnnestub vaid siis, kui organisatsioon pühendab end projektile ning rakendamine hõlmab organisatsioonisiseselt kõiki juhtimistasandeid.

Projekti lõppresultaadiks on välja arendatud ISO 50001 nõuetele vastav energiajuhtimissüsteem, mis on valmis sertifitseerimiseks sertifitseerimisorgani poolt.

Konsultatsiooniprojekti sisu ja maht sõltub arendatava süsteemi praegusest tasemest ja kliendi soovidest. Loe täpsemalt energiajuhtimissüsteemi arendusprojekti läbiviimisest.

 

Energiajuhtimissüsteemi siseauditite läbiviimine

Oleme valmis viima teenustööna läbi ISO 50001 nõuetele vastava energiajuhtimissüsteemi siseauditeid, vt lähemalt juhtimissüsteemi siseauditi läbiviimine teenustööna

 

 Lisainfo ISO 50001 kohta

Kui vajate standardi ISO 50001 kohta rohkem teavet, siis võite:

 1. soetada ISO 50001 standardi ja nõuded endale selgeks teha. NB: siinkohal tasub arvestada, et standard on koostatud üldistatud sõnastusega, mis peaks olema kasutatav mistahes organisatsiooni poolt. Seega tuleb leida teie organisatsioonile sobilik tõlgendus

 2. investeerida 1 päeva standardi nõuete intensiivkursusel osalemiseks - korraldame regulaarselt koolitusi  "ISO 5000l1e vastav energia juhtimissüsteem",

 3. tellida tasuta lühikoolituse - pakume võimalust tellida tasuta koolitusi erinevatel teemadel, sh ISO 50001 nõuded

 4. kutsuda konsultandi appi - andke meile teada, kui abi vajate

 5. küsida nõu - oleme valmis vastama teie küsimustele, kui jätate oma kontaktandmed

 6. lugeda meie kodulehel ka teisi ISO 50001ga seonduvaid kirjutisi - oleme aastate jooksul ISO 50001 teemadel kirjutanud mitmeid nõuandeid jm kirjutisi. Neis võite leida nii mõndagi kasulikku

 7. tutvuge ka korduma kippuvate küsimustega

 

Tutvuge erinevate nõuannetega.

Tagasi algusesse.

TJO Konsultatsioonid