TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Konsultatsioon

Konsultatsiooniteenused

Erinevad käsitlusviisid

EASi toetused

Tellin tasuta lühikoolituseFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

ISO 37001

Juba 2016. a jõustus rahvusvaheliselt standard ISO 37001, mis sisaldb altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi nõudeid. ISO 37001 avaldati 2018. a ka eesti keeles.

ISO 37001 nõuetele vastava altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi väljaarendamine on jõukohane igale organisatsioonile. Kui vajate abi, siis kutsuge professionaalid appi. Järgnevalt on esitatud põgus ülevaade:

 1. ISO 37001 standardist
 2. ISO 37001 koolitustest (tasuta ja tasulistest)
 3. ISO 37001 konsultatsioonist
 4. Altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi siseauditite läbiviimisest
 5. Lisainfost ISO 37001 kohta (ISO 37001ga seonduvatest kirjutistest jm)

ISO 37001 standardist

Viimasel ajal on maailmas ja ka Eestis hakanud järjest enam tähelepanu pöörama altkäemaksude vältimisele. Alates 2016. aastast on olemas ka juhtimissüsteemi standard, mis annab võimaluse küsida sõltumatult kolmandalt osapoolelt kinnitus sertifikaadi kujul selle kohta, et organisatsioonis on juurutatud, toimiv ja järjepidevalt parenev altkäemaksuvastane juhtimissüsteem.

Rahvusvahelistele nõuetele vastava altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi väljaarendamine ei ole iseenesest keerukas. Kvaliteedijuhtimissüsteemiga võrreldes lisandub siin siiski mitmeid tavapärase organisatsiooni jaoks uusi valdkondi ja kohustusi seireks ning tõendamiseks. Professionaalsete konsultantide kaasamine aitab kokku hoida organisatsiooni töötajate aega ja saavutada kergema vaevaga töökindlad tulemused.

ISO 37001 koolitused

TJO Konsultatsioonid käest on võimalik tellida erinevaid ISO 37001 standardi nõuetega seonduvaid koolitusi:

 1. Soovi korral on võimalik tellida tasuta lühikoolitus - pakume võimalust tellida tasuta koolitusi erinevatel teemadel, sh ISO 37001 nõuded
 2. Loomulikult oleme valmis läbi viima organisatsioonisiseseid koolitusi

ISO 37001 konsultatsioon

Konsultatsiooniprojekti tavapäraseks eesmärgiks on arendada välja ja kirjeldada altkäemaksuvastane juhtimissüsteem. Sõltuvalt kliendi soovist on eesmärgiks ka altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi viimine tasemele, mis on vastavuses ISO 37001 standardi nõuetega ja valmis sertifitseerimiseks rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimisorgani poolt.
 

Konsultatsiooniprojekti sisu

Konsultatsiooniprojekt on reeglina jaotatud neljaks etapiks:

 1. organisatsiooni hetkeolukorra ja vajaduste analüüsimine
 2. lahenduste väljatöötamine ning altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi väljaarendamine
 3. uuendatud juhtimissüsteemi juurutamine
 4. auditite programmi käivitamine

Projekti käigus ei välistata erinevate etappide tegevuste segunemist. Keskendutakse soovitud tulemuse saavutamisele.

Oma kogemuste põhjal soovitame juhtimissüsteemi väljaarendamist, kasutades väljaõppe, nõustamise ja auditite kombinatsioone. Selleks pakume välja lahenduse töötada partnerluses ega kavatse lihtsalt pakkuda valmis dokumentatsioonikomplekti. Usume kindlalt, et mistahes juhtimise edukas rakendamine õnnestub vaid siis, kui organisatsioon pühendab end projektile ning rakendamine hõlmab organisatsioonisiseselt kõiki juhtimistasandeid.

Projekti lõppresultaadiks on välja arendatud ISO 37001 nõuetele vastavaltkäemaksuvastane  juhtimissüsteem, mis on sertifitseerimiseks valmis.

Altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi siseauditite läbiviimine

Oleme valmis viima teenustööna läbi ISO 37001 nõuetele vastava altkäemaksuvastase juhtimissüsteemi siseauditeid, vt lähemalt juhtimissüsteemi siseauditi läbiviimine teenustööna. Loomulikult oleme valmis viima läbi siseaudiitorite koolitus nii avalike koolitustena (Integreeritud juhtimissüsteemi siseaudiitorite koolitus) kui ka sisekoolitustena (vt telli sisekoolitus

Lisainfo ISO 37001 kohta

Kui vajate standardi ISO 37001 kohta rohkem teavet, siis võite:

 1. soetada ISO 37001 standardi ja nõuded endale selgeks teha. NB: siinkohal tasub arvestada, et standard on koostatud üldistatud sõnastusega, mis peaks olema kasutatav mistahes organisatsiooni poolt. Seega tuleb leida teie organisatsioonile sobilik tõlgendus
 2. investeerida 1 päeva standardi nõuete intensiivkursusel osalemiseks 
 3. tellida tasuta lühikoolituse - pakume võimalust tellida tasuta koolitusi erinevatel teemadel, sh  ISO 37001 nõuded
 4. kutsuda konsultandi appi - andke meile teada, kui abi vajate
 5. küsida nõu - oleme valmis vastama teie küsimustele, kui jätate oma kontaktandmed
 6. lugeda meie kodulehel ka teisi ISO 37001ga seonduvaid kirjutisi - oleme aastate jooksul ISO 37001 teemadel kirjutanud mitmeid nõuandeid jm kirjutisi. Neis võite leida nii mõndagi kasulikku
 7. tutvuge ka korduma kippuvate küsimustega

Tutvuge erinevate nõuannetega.

Tagasi algusesse.

TJO Konsultatsioonid