TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Konsultatsioon

Konsultatsiooniteenused

   Tootmise efektiivsuse analüüsimine
   Tootmise efektiivsuse tõstmine
   Kvaliteedijuhtimissüsteemid ISO 9001
   Juhtimissüsteemi arendamisega seonduv hooldusteenus
   CE-märgi kasutamisõiguse saavutamine

Erinevad käsitlusviisid

EASi toetused

Tellin tasuta lühikoolituseFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Integreeritud juhtimissüsteemi väljaarendamine


Taust

Juhtimissüsteem peab moodustama ühtse terviku. Kõik selle osad peavad omavahel hästi ühilduma, sest see loob aluse tulemuslikkusele. Integreeritud juhtimissüsteemist (vahel kasutatakase ka eestikeelset väljendit lõimitud juhtimissüsteem) räägitakse enamasti erinevate standarditega seoses. Levinum kombinatsioon on integreeritud kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteem. Toiduainetetööstuse puhul integreeritakse see ka enesekontrolli ja HACCP süsteemiga. Viimasel ajal liitub eeltooduga ka töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteem.

Integreeritud juhtimissüsteemi väljaarendamine eeldab erinevate standardite nõuete head tundmist. Vastasel korral võivad mõned nõuded tähelepanuta jääda või teisalt tekkida tarbetu kordamine. Professionaalsete konsultantide kaasamine aitab kokku hoida organisatsiooni töötajate aega ja saavutada kergema vaevaga töökindlad tulemused.
 

Konsultatsiooniprojekti eesmärgid

Konsultatsiooniprojekti tavapäraseks eesmärgiks on tagada organisatsiooni hästitoimiv töökorraldus, mis täidaks ühtlasi ka rahvusvahelisi nõudeid. Kliendi soovist sõltuvalt võib eesmärgiks olla ka juhtimissüsteemi viimine tasemele, mis on samaaegselt vastavuses ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, HACCP jt standardite nõuetega ning valmis sertifitseerimiseks rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimisorgani poolt.
 

Konsultatsiooniprojekti sisu

Konsultatsiooniprojekt on reeglina jaotatud neljaks etapiks:

  1. organisatsiooni hetkeolukorra ja vajaduste analüüsimine
  2. lahenduste väljatöötamine ja integreeritud juhtimissüsteemi väljaarendamine
  3. uuendatud juhtimissüsteemi juurutamine
  4. auditite programmi käivitamine

Projekti käigus ei välistata erinevate etappide tegevuste segunemist. Keskendutakse soovitud tulemuse saavutamisele.

Oma kogemuste põhjal soovitame integreeritud juhtimissüsteemi väljaarendamist, kasutades väljaõppe, nõustamise ja auditite kombinatsioone. Selleks pakume välja lahenduse töötada partnerluses ega kavatse lihtsalt pakkuda valmis dokumentatsioonikomplekti. Usume kindlalt, et mistahes juhtimise edukas rakendamine õnnestub vaid siis, kui organisatsioon pühendab end projektile ning rakendamine hõlmab organisatsioonisiseselt kõiki juhtimistasandeid.

Projekti lõppresultaadiks on välja arendatud mitmetele rahvusvahelistele nõuetele vastav integreeritud juhtimissüsteem, mis on valmis sertifitseerimiseks sertifitseerimisorgani poolt.
 

Konsultatsiooniprojekti ajagraafik

Projekti kestvus sõltub organisatsiooni suurusest ja olemasoleva juhtimissüsteemi korrastatuse astmest. Sõltuvalt integreeritavatest valdkondadest, on projekti kestuseks kuus kuni kaksteist kuud.
 

Kasulikku lugemist

Integreeritud juhtimissüsteemi arendamisest ja sellega seonduvatest tulemustest on juttu erinevates artiklites ja raamatutes. Loe lähemalt.

Oleme meelsasti valmis vastama teie küsimustele täpsemalt!