TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Kasulik info

Erinevad toetused

Intervjuud

Nõuanded

Korduma kippuvad küsimused

Kasulikud tööriistad

Kasulikku lugemist

Standarditest

Artiklid

Enne 2002. a ilmunud artiklidFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Terviklik kvaliteedijuhtimine. John S. Oakland


Käesolevas raamatus on senine John Oaklandi tervikliku kvaliteedijuhtimise mudel asendatud uuega, et peegeldada arenguid kvaliteedijuhtimises ja täiuslikkusraamistike kasvavat tähtsust.


Loe veel


ISO 9001: 2000 väikeettevõtetele. Mida teha?


Käesoleva aasta suve alguses ilmus uus eestikeelne raamat, mis annab hea ülevaate uue standardi nõuetest arusaadavas keeles. Arvukad näited aitavad standardi sisust paremini aru saada. Pealkirja viide väikeettevõtetele ei tohiks kedagi solvata ega kõrvale jätta. Julgen arvata, et iga lugeja peaks leidma raamatust huvitavaid mõtteid ja saama vastuseid standardiga seonduvatele küsimustele.
Raamatut saab osta nii OÜst TJO Konsultatsioonid kui ka Eesti Standardikeskusest.

Raamatu tellimiseks palume täita registreerimislehe.Loovus. Ettevõtte arengu võti. Liina Kolk, 192 lk


Huvitavat ja tüüpilistest äriraamatutest pisut teistsugust lugemist suviseks perioodiks pakub kindlasti Äripäeva Kirjastuse poolt välja antud Liina Kolgi raamat loovusest.


Loe veel


Tervenemine. Ettevõtte meditsiin. Dan Paul & Jeff Cox, 272 lk


Tänases raamatusoovituse rubriigis soovitan Teie lugemislauale ettevõttemeditsiini looja Dan Pauli ja äriromaanide autori Jeff Coxi poolt kirjutatud raamatut "Tervenemine" alapealkirjaga "Ettevõttemeditsiin".


Loe veel


Ettevõtte riskid - äratundmine ja maandamine. Jaana Liigand, 200 lk


Äritegevuse pidevaks osaks (loomulikult eeldusel, et ettevõte soovib kasvada ja areneda) on riskide võtmine. Kui palju on Eesti ettevõtja täna tõsiselt ja süsteemselt oma tegevuse, personali ja varadega seotud riske hinnanud ja neid maandada püüdnud? Olulisemad teemad on kindlasti kontrolli all ja täpselt läbi mõeldud, samas teadvustab ettevõtja paljusid riske endale nn “kõhutunde” kaudu ning tegutseb siis vastavalt olukorrale.


Loe veel


Edukad läbirääkimised. Kuidas jõuda eesmärgini. G. Richard Shell, 296 lk


Me peame läbirääkimisi iga päev, olgu tegemist ärialaste kokkulepete sõlmimisega, oma ideede “müümisega” kolleegidele ja koostööpartneritele või era- ja pereeluga. Erinevate positsioonide juures edukate ja mõlemaid pooli rahuldavate kokkulepete sõlmimine eeldab märksa enamat kui intuitsiooni ja head inimestetundmist või jäika kangekaelsust.


Loe veel


Tants ümber tööposti ehk kuidas kirgastada kollektiivi. Kristiina Räägel, 160 lk


Pegasuse kirjastuselt ilmunud raamat on pühadeperioodiks ettevalmistumisel omamoodi huvitav ja asjalik abimees. Nimelt on kaante vahele koondatud hulgaliselt erinevaid ja erineva raskusastmega meeskonna-, kommunikatsiooniharjutusi, –mänge ja mängulisi võtteid loovuse, avatuse ja usalduse tekitamiseks.


Loe veel


Ettevõtte inimväärtus: Kuidas mõõta ja juhtida inimkapitali. Andrew Mayo, 282 lk


Tänapäeva majandusruumis on ilmselge, et lisaväärtust ei ole võimalik luua ainuüksi materiaalse kapitaliga. Väärtust loovad inimesed.
Loosungiga “Töötajad on meie kõige tähtsam vara!” nõustuvad ilmselt kõik. Kui materiaalse vara (masinad, seadmed, hooned jne) väärtust on võimalik mõõta, siis kuidas mõõta inimkapitali väärtust?


Loe veel


Elluviimine: Õpetus sellest, kuidas asjad saavad tehtud. Larry Bossidy, Ram Charan, 228 lk


Paljukiidetud raamatut diagonaalselt sirvides jääb esialgu mulje tüüpilisest Ameerika päritolu juhtimisalasest bestsellerist, milliseid viimasel ajal Eestis ilmunud ehk liigagi palju. Raamatus on näidetena esitatud General Electric, Compaq, Dell, IBM, Johnson & Johnson ja teisi ettevõtteid.


Loe veel


Tõhus juht: meeskondade ja suhete juhtimise võtted. Thomas Gordon, 264 lk


Eestis alles 2003. aastal trükivalgust näinud raamat on ilmselt üks olulisemaid inimsuhete efektiivsest juhtimisest ja eestvedamisest kirjutatud teoseid. Raamatu esmatrükk ilmus tegelikult juba 27 aastat tagasi, kuid käsitletavad küsimused ja probleemid on päevakajalised ning olulised ka täna.


Loe veel


Kallista oma kliente. Kindel viis, kuidas personaalselt müües saavutada üllatavaid tulemusi. Jack Mitchell, 304 lk


Raamatu autor, kahe kõrgema hinnaklassi rõivaettevõtte juht, jagab oma pere aastatepikkuseid kogemusi ja müügifilosoofiat, kuidas kliendikeskse suhete loomise ehk suhteturundusega luua klientidega pikaajalised isiklikud ja lojaalsed suhted ning seetõttu olla üks edukamatest.


Loe veel


Rännates läbi Eestimaa. Marko Kaldur, 200 lk


Seekord tutvustame võrreldes varasemaga pisut erinevaid raamatuid, nimelt selliseid, mis puudutavad organisatsiooni meeskonda. Marko Kalduri matkaraamat "Rännates läbi Eestimaa" ei ole mõeldud ainult üksikule rändajale, vaid igati sobilik abimees ka näiteks ettevõtte või meeskonna juhile, kel soov koos kollektiiviga teistsugust firmaüritust korraldada.


Loe veel


Probleemikütt. Robert W. Barner, 344 lk


Neile, kes otsivad suvel asisemat mõtteainet, soovitame lugemiseks meeskonnatöö vastuolusid käsitlevat raamatut “Probleemikütt”.


Loe veel


Elav strateegia. Inimesed ettevõtte südames. Lynda Gratton, 255 lk


Lühikese müügiloleku aja jooksul on London Business School´i organisatsioonikäitumise professori Lynda Gratton´i raamat “Elav strateegia” kogunud juba mitmeid positiivseid arvustusi.


Loe veel


Muudatuste keskmes. Tõsielulood organisatsioonide muutmisest. John P. Kotter, 190 lk


Muudatuste juhtimisest on viimastel aegadel kirjutatud palju ja seda on tehtud õigustatult. Organisatsiooni areng ning konkurentsivõime sõltub suurel määral sellest, milliseid muudatusi ette võetakse. Veelgi olulisem on aga see, kuidas muutustega toime tullakse ning seda juhtida osatakse. Valesti läbiviidud või läbimõtlemata ümberkorraldus või tulemuste paranemise asemel külvata organisatsioonis segadust ja kaost ning inimestes hirmu ja motivatsiooni langust.


Loe veel


Pistke nahka see konn. Brian Tracy, 112 lk


Kirjastus “Varrak” on oma äriraamatute sarjas toonud Eesti lugejateni taas ühe rahvusvahelise “bestselleri”. Tegemist on ülimalt kergesti loetava raamatuga, mis aitab meenutada ning korrastada oma aja- ja tegevuste planeerimisega seonduvaid teadmisi. Teoses esitatud põhimõtteid olete kindlasti erinevates kontekstides ka varem kuulnud, kuid ometi ei ole arvesse võtnud. Miks siis?


Loe veel


Muutuv turundus. Kasumi, kasvu ja uuenemise võimalusi. Philip Kotler, 220 lk


Pegasuse kirjastuselt ilmub jaanuaris Philip Kotleri ning tema kaasautorite Dipak C. Jain´i ja Suvit Maesincee turundusraamat. Autorid käsitlevad turunduse muutuvat rolli tänapäeva kiirelt arenevas majanduskeskkonnas, pöörates erilist rõhku uute tehnoloogiliste arengute ja Interneti mõjule.


Loe veel


Positsioneerimine: võitlus mõistuse pärast. Al Ries, Jack Trout, 256 lk


Al Ries'i ja Jack Trout’i raamatust on eesti keelde tõlgitud kahekümnenda juubeli väljaanne. Nagu pealkiri viitab: “Ainus maailm, mis tänapäeval loeb on potentsiaalse kliendi peas.” See tähendab, et oluline on saavutada soovitud positsioon klientide alateadvuses. Teos sisaldab arvukalt näiteid positsioneerimise alaste õnnestumiste ja ebaõnnestumiste kohta. See aitab küllaltki kergesti mõista positsioneerimise olemust nii turundust õppinud, kui ka varem mitteõppinud lugejatel


Loe veel


Juhtimise väljakutsed 21. sajandiks. Peter F. Drucker, 220 lk


Peter F. Drucker’i raamat on juba jõudnud kiitust koguda paljude inimeste käest. Selleks on ka põhjust - see on tõepoolest raamat juhtimise väljakutsetest. Ta aitab meil mitmeidki juhtimise seisukohalt olulisi asju enda jaoks läbi mõelda, pakkudes selleks vajalikku taustainfot ja huvitavaid arutlusi. Hea on lugeda erinevaid näiteid, mis aitavad maailma laiemalt näha ja nii mitmeidki vahepeal unarusse jäänud põhimõtteid korrastada.


Loe veel


Turunduse vaatenurgad A-st Z-ni. 80 mõistet, mida iga juht peaks teadma. Philip Kotler, 206 lk.


Legendaarse marketingiguru sulest ilmunud turundusraamat on üks heas mõttes omapärasemaid turundusraamatuid, mida meie raamatupoodide lettidelt leida võib.


Loe veel


Kasumlikkuse kunst. Adrian Slywotzky, 258 lk.


Pegasuse kirjastuselt on novembri lõpus ilmumas uus raamat "kasumlikkuse kunst”". Autor, tunnustatud strateeg ja konsultant Adrian Slywotzky keskendub iga äriettevõtte põhieesmärgile ja tuumküsimusele – kuidas teenida rohkem kasumit?


Loe veel


Mis on juhtimine?


Varsti on ilmumas raamat "Mis on juhtimine?", mille autoriteks on Harward Business Review toimetajad ja paljude juhtimisalaste artiklite autorid Joan Magretta ja Nan Stone.


Loe veel


Ettevõtluse pikkuskraadid


Ettevõtluse pikkuskraadid on raamat, mis paneb meid mõtlema inimeste ja intellektuaalse kapitali olulisusest. See on teema, mis on veel suhteliselt vähe tähelepanu ja populaarsust võitnud.


Loe veel


OLE MEIE KÜLALINE. Klienditeeninduse täiuslikustamise kunst


Mida on ärijuhil õppida Disneylandist?

Varraku kirjastuselt on peagi ilmumas uus äriraamat "OLE MEIE KÜLALINE. Klienditeeninduse täiuslikustamise kunst."

Klienditeeninduse tase on kahtlemata üks olulisemaid faktoreid iga organisatsiooni äriedu saavutamisel. Miinimumtaseme garanteerimiseks peaks meie poolt pakutavaga rahule jäädama, kuid silmapaistvaks ja eriliseks muudab meie teeninduse see, kui suudame klienti üllatada tema ootusi ja soove ületades.


Loe veel


Juhi käsiraamat: Kõik, mida tuleb teada juhtimisest ja ärist


"Juhi käsiraamat. Kõik, mida on tarvis teada ärist ja juhtimisest.” on suurepärane tööriist ja abimees eelkõige algajale juhile või ettevõtjale, kuid see võiks olemas olla iga juhi raamaturiiulis.


Loe veel


Motiveerimise kunst


Ilmumas on järjekordne raamat Max Landsbergi sulest.  Tegemist on teatavas mõttes järjega "Juhendamise kunstile". Raamat “Motiveerimise kunst” räägib iseenda ja teiste motiveerimisest ning kahe mainitu selgest omavahelisest seotusest.


Loe veel


Quality into the 21st century. Perspectives on Quality and Competitiveness for Sustained Performance


International Academy for Quality on tuntud autorite (Tito Conti, Yoshido Kondo, Gregory H. Watson jt) kaasabil andnud välja värske raamatu "Quality into the 21st century. Perspectives on Quality and Competitiveness for Sustained Performance". Tegemist on 11 erinevast artiklist koosneva kogumikuga, mis avab akadeemikute ja maailmatasemel kvaliteediekspertide nägemusi ja mõtteid ning annab ülevaate kvaliteedijuhtimise temaatikaga seotud muutustest ja arengusuundadest 21. sajandil.


Loe veel