TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Koolitus

TJO koolituskalender

Tootmisjuhi arenguprogramm 2018 I

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2018 I

Lean Six Sigma Green Belt koolitusprgramm 2018 I

Efektiivse tootmise edulood 2017

LEAN-tehnikate koolitusprogramm 2017 II

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2017 II

Tootmisjuhi arenguprogramm 2017 II

Tootmisjuhi arenguprogramm 2017 I

LEAN-mõtteviis ja levinumad tehnikad

LEANi rakendamise praktilised õppetunnid tootmisettevõttes

5S süsteem tootmisettevõttes

Lean Six Sigma Yellow Belt koolitusprogramm

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2017 I

ISO 22301 nõuetele vastav talitluspidevuse juhtimissüsteem

ISO 45001le vastav TTO-juhtimissüsteem

Protsesside parendamine 6 sigma abil

Lean 6 sigma Green Belt koolitusprogramm 2017 I

LEAN tehnikate arenguprogramm 2016-2017

Tootmisjuhi arenguprogramm 2016 II

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2016 II

Lean põhimõtete rakendamine teeninduses

Lean mõtteviis ja tehnikad kontoris

Lean põhimõtete rakendamine tootmises, lean mäng

Võtame raiskamised kontrolli alla

Tasuta koolitus: lean 6 sigma juhtidele

Tasuta koolitus: lean mäng

Mis muutub ISO 9001:2015 standardis

Mis muutub ISO 14001:2015 standardis

Riskijuhtimise sisu ja levinumad meetodid

Kvaliteedijuhi arenguprogramm 2016 I

Tootmisjuhi arenguprogramm 2016 I

Lean 6 sigma Green Belt koolitusprogramm 2016 I

Lean tehnikate arenguprogramm 2016 I

   Lean tehnikate arenguprogramm 2016 I kava

Lean 6 sigma ei ole raketiteadus

Kuidas suurendada tootmise efektiivsust

Lean'i sisu lihtsalt ja praktiliselt

Koolituse tellimine kingitusena

Soovin tellida sisekoolitusiFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Lean tehnikate arenguprogramm 2016 I

Mida lean põhimõtete ja tehnikate rakendamine annab?

Lean-mõtlemise läbivaks ideeks on keskendumine väärtuse loomisele, protsesside pidevale optimeerimisele ja kadude (raiskamiste) vähendamisele. See aitab vähendada kulusid ja läbivusaega ja tagada klientide rahulolu. Lean-ideoloogia ja tehnikad on oma olemuselt lihtsad ja kasutatavad igas organisatsioonis.

Tootmisprotsesside või ka teenuse osutamise tegevuste sujuvus mõjutab oluliselt iga ettevõtte võimet pakkuda kliendile tooteid ja teenuseid tähtaegselt, madalate kuludega ning ka konkurentidest kiiremini. Lean tootmise põhimõtete rakendamise kaudu on organisatsioonid üle maailma oluliselt vähendanud oma tootmiskulusid ning suurendanud efektiivsust.

Oleme aastaid tegelenud lean jt juhtimisvõtete ning tööriistade rakendamisega erinevates organisatsioonides ja veendunud, et lean-põhimõtete rakendamine on jõukohane igale ettevõttele. Paraku on Eesti ettevõtetes seni veel suhteliselt vähe teadmisi ja kogemusi. Seetõttu on silmapaistvate tulemusteni jõudnud alles vähesed.

Praktika näitab, et lean tootmise juurutamiseks on tarvis nii teadmisi kui ka kogemusi, mis loovad hea baasi programmide elluviimiseks. Oluline on siinkohal nii õigete tööriistade valik, nende oskuslik rakendamine, aga ka kindlustunne, et kõike seda on võimalik tulemuslikult ka meie ettevõttes rakendada. Siinkohal nägimegi, et Eesti ettevõtetel on vaja koolitusprogammi, mis tooks lean tootmise põhimõtted ja peamised tehnikad lihtsal ning praktilisel moel kasutajateni.

Lean tehnikate koolitusprogrammi läbivaks ideeks on vähendada pideva parendamise kaudu raiskamisi protsessis, mis loob väärtust ja voolab tõrgeteta vastavalt nõudlussignaalidele. Kogu programm koosneb 7-st koolitusest, mille käigus õpetatakse osalejatele põhilisi sujuva protsessi saavutamise põhimõtteid ja meetodeid. Lean protsessi peamisteks komponentideks on standardiseeritud tööoperatsioonid, töökoha optimaalne korraldus, visuaalsed juhised, efektiivsed ruumilahendused, kvaliteedi saavutamine lähtepunktis, meeskonnad, lähtumine kliendi nõudlusest, kiired tootevahetused, tootmisrakud, tootmistakti loomine, pidev parendamine ja palju muud.

Programmi eesmärgid:

  • anda osalejatele teadmised lean-tootmise põhimõtete osas;
  • treenida praktilisi oskusi ning võtteid põhimõtete ja tööriistade rakendamise osas;
  • võimaldada arutelusid ja kogemuste jagamist rakendamiskogemuste ja saavutatud tulemuste osas.
     

Programmi sihtgrupp

Lean põhimõtted ei ole raketiteadus ning on jõukohased praktiliselt kõigile inimestele. Käesolev koolitusprogramm on eelkõige suunatud juhtidele ja spetsialistidele, kes otsesel või kaudsel viisil mõjutavad tootmist või teenuse osutamist.
 

Programmi ülesehitus

Programm üles ehitatud 7-päevase koolitustsüklina, kus koolituspäevade vahele on jäetud 2-nädalased vahed. Iga koolituspäev moodustab sisulise terviku ning soovi korral ja koolitajaga vastavasisulise kokkuleppe saavutamisel on võimalik osaleda ka üksikutel päevadel.

7-päevase tsükli esimene koolitus on sissejuhatav ning kõiki lean tootmise põhimõtteid haarav. Järgnevad 6 päeva keskenduvad kitsamatele teemadele. Täpsemalt vaata juba iga päeva kirjeldust.

 Programmi kava koolituste kaupa:

Metoodika ja koolituspõhimõtted

Koolituste käigus annavad konsultandid/lektorid teemakohase ülevaate põhimõtetest ning rakendusest. Kõikide koolituste lahutamatuks osaks on praktilised arutelud ning kogemuste vahetamine ja praktilised ülesanded rühmatöödena või individuaalsete harjutustena. Iga koolituse päeva kohta saab iga osaleja trükitud konspekti.
 

Vastutav koolitaja:

Jussi Onoper – OÜ TJO Konsultatsioonid juhatuse esimees, 18-aastase kogemusega juhtimiskonsultant, kes on nõustanud ja hinnanud parimaid ettevõtteid nii Eestis kui ka Euroopas ning kes on läbinud Lean 6 Sigma Black Belt programmi, viinud läbi arvukalt lean ja lean 6 sigma koolitusi. Rahvusvaheliste standardite kohaselt akrediteeritud nõustaja (ILM/SFEDI Accredited Business Support Professional).

Urmas Ruubel – OÜ TJO Konsultatsioonid konsultant, pikaajalise tootmisjuhi kogemusega konsultant-koolitaja. Osalenud paljude kaizen-sündmuste läbiviimisel ja lean põhimõtete ning tehnikate juurutamisel Eesti ja rahvusvahelistes firmades.

Investeering ja täiendav informatsioon

Seitsmest koolitusest koosneva koolitusprogrammi "Lean-metoodikate rakendamine" täispaketi hinnaks on 1 400 eurot. Paketile registreerumise eelduseks on tasumine paketi eest. Üksikseminaride korral käsitletakse iga seminari eraldi. Hinnas sisalduvad koolituse materjalid, lõuna ja kohvipausid. Koolitused toimuvad OÜ TJO Konsultatsioonid koolituskeskuses (Väike-Paala 1, Tallinn). Hinnale lisandub käibemaks.

Soodustused:

  • Kõigile TJO Konsultatsioonid konsultatsiooniklientidele kehtib meie koolituskursustel osalemiseks hinnasoodustus -5%.
  • Kui samast organisatsioonist osaleb TJO Konsultatsioonid arenguprogrammi(de)s kokku vähemalt 2 inimest, siis rakendatakse täiendavat soodustust -10%.


Registreerumine:
Koolitusprogrammile "Lean-metoodikate rakendamine" saab registreeruda siin.